Tatuaże geometryczne

27 sierpnia 2021
in Category: Pomysły na tatuaż, Znaczenie tatuaży
4073 0
Tatuaże geometryczne

Tatuaże geometryczne

Jeśli szukasz ciekawego pomysły na tatuaż i jesteś zagorzałym fanem geometrycznych kształtów , możesz wybierać spośród setek różnych wzorów. Na tej stronie (dokładnie poniżej opisu) znajdziesz zbiór ciekawych pomysłów na tatuaż w geometrycznym kształcie.

Znaczenie i symbolika tatuaży geometrycznych

Geometryczne wzory zazwyczaj symbolizują porządek, harmonię oraz stabilność, zwłaszcza jeśli używasz prostych geometrycznych kształtów. Mogą również nosić własne, specyficzne znaczenia, które przechodzą od uniwersalnych do skrajnie osobistych.

Geometryczne kształty np. bryły często są łączone z innymi motywami np. popularnymi zwierzętami jak niedźwiedź, kot, pies, wilk, ważka.

Jeśli chodzi o historie to w większości przypadków takie tatuaże były związane z praktykami duchowymi i religijnymi w czasach starożytnych. Jednak w dzisiejszym świecie symbolizują równowagę, symetrię, stabilność, inteligencję, tajemnicę i wiele więcej – zobacz np. motyw tatuażu z mandalą.

Jak już wybierzesz wzór…

Jeśli już znajdziesz wzór który ci się podoba, ważną rzeczą jest wybór dobrego tatuatora. Te tatuaże muszą być precyzyjne i symetryczne, aby dobrze wyglądały – każdy mały błąd będzie zauważalny. Przy wyborze sprawdź wcześniejsze prace danego artysty – najlepiej jeśli tatuator specjalizuje się właśnie w tatuażach geometrycznych.

źródło zdjęcia: https://vamosmamaes.com.br/onde-menos-doi-para-fazer-tatuagem/

Geometryczne Tatuaże

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: