Znaczenie tatuażu Ryba Koi

Sierpień 5, 2014
in Category: Karp Koi, Znaczenie tatuaży
38954 5
Znaczenie tatuażu Ryba Koi

W skrócie

  • postęp, ulepszanie
  • ambicja
  • odwaga w przyjmowaniu nowych wyzwań
  • powodzenie w każdej dziedzinie życia
  • wolność i niezależność
  • wytrzymałość
  • silny charakter
  • odzwierciedla także męskość i odwagę

Tatuaże ryby Koi są jednymi z najpiękniejszych, najbardziej skomplikowanych i najbardziej efektownych wzorów tatuaży. Są to wspaniałe dzieła sztuki składające się z błyszczących łusek i eleganckich kątów i krzywizn podkreślających łagodny charakter dobrej ryby szczęścia. Koi oznacza „karp” w języku japońskim, ale to, że znaczenie tego słowa jest proste nie oznacza, że jest znaczenie tatuażu jest równie mało skomplikowane. Wybór tego właśnie motywu na tatuaż powinien być czymś więcej, więc warto zagłębić się w mistyczną otoczkę historii o karpiach, który stają się smokiem.

Podstawowe znaczenie tatuażu Ryby Koi

Tatuaże ryby Koi na ogół oznaczają szczęście i powodzenie. Stara legenda głosi, że karp Koi potrafi płynąć w górę żółtej rzeki, by stać się smokiem.  Koi symbolizuje zdolność osoby do dążenia, aby stać się lepszym, stanowić bardziej wartościową część wszechświata. Tatuaż ryb Koi tatuaż jest idealny dla kogoś, kto chce wyrazić swoją wewnętrzną siłę i wytrwałość wobec meandrów życia. Jeśli jesteś odważnym człowiekiem, który ma wysokie oczekiwania co do swojego życia i stawia sobie wyższe cele do osiągnięcia sukcesu i szczęścia,ryby koi jest symbolem wszystkiego, do czego dążysz. Istnieją różne znaczenia tego typu tatuażu: w zależności od koloru (nie tylko pomarańczowo-złota ryba), jak i kierunku, w jakim płyną, więcej o tym przeczytasz poniżej.

Źródło: http://www.deviantart.com/art/Koi-116343143

Historia i symbolika

Historia karpia Koi sięga setki lat wstecz i jest głęboko zakorzeniona w kulturze japońskiej. Opowiada ona historię karpia, który dzięki swojej wytrwałości był stanie dopłynąć w górę rwącego potoku, by dotrzeć na szczyt wodospadu, czyli osiągnąć to, co niemożliwe. W wersji chińskiej legenda jest nieco inna, choć sens jest podobny. Karp koi przepływa bramę smoka znajdującą się na Żółtej Rzece, dzięki czemu z ryby staje się przepięknym smokiem. Osiąga to dzięki wytrwałości w dążeniu do celu, ale też odwadze i sile.

Karp Koi w dzisiejszych czasach

Dzięki starym legendom, symbolika karpia koi nabrała niezwykle wyrazistego znaczenia w dzisiejszych czasach, które też można określić jako niełatwe i wymagające wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów.  Często współczesny człowiek spotyka na swojej drodze wiele przeszkód takich jak nałogi, trudne relacje z ludźmi, problemy finansowe. Ryba koi symbolizuje powrót do normalności, zerwanie z nałogiem, wyjście z kłopotów dzięki wytrwałemu dążeniu do celu. Wielu ludzi po wygranej walce z rakiem tatuuje sobie rybę koi jak znak swojej wytrwałości i siły. Każdy tatuaż karpia Koi symbolizuje walkę z samym sobą, własnymi słabościami, wewnętrzną determinację do dążenia „w górę potoku” własnego życia.

Głębsze znaczenie kolorów tatuaży Ryb Koi

Czerwony Karp Koi

Czerwony to bardzo energetyczny kolor, więc nie jest zaskoczeniem, że symbolizuje silną, wytrwałą miłość. Jest to nowoczesny wzór, który nie jest często spotykany w tradycyjnym wschodnim stylu tatuowania.

Czarny Karp Koi

Tatuaże z koi , które są czarne zwykle stanowią symbol przezwyciężenia zmiany pomyślnie. Jeżeli bardzo wytrwale walczyłeś o to, by znaleźć się w swoim obecnym położeniu, przezwyciężając wszelkie przeciwności, czarna ryba koi jest idealna dla Ciebie.

Niebieski Karp Koi

Niebieski karp to symbol płodności i męskości, może to być symbol syna, a także oznacza wyciszenie i spokój.

Karbie Ying Yang

Biało-czarne karpie pływające w kole oznaczają harmonię i dopełnienie. Podobną symbolikę przyjmują towarzyszące rybie Koi dwa przeciwstawne żywioły: woda i ogień.

Koi i smok

Jeżeli wzór tatuażu zawiera w sobie zarówno rybę jak i smoka, w którą karp się przeistacza, symbolizuje to proces przemiany, osiągnięcia wyższego celu, zmiany wewnętrznej.znaczenie_tatuazu_ryby_koi

Koi i kwiat lotosu

otaczający go świat piękniejszym miejscem. Kwiat lotosu wyrasta z bagien, jest piękny i stanowi symbol oświecenia w wielu kulturach wschodu. Podobnie jak ryba Koi, z bagiennego otoczenia, kwiat lotosu wyrasta naprzeciw wszelkim przeciwnościom, czyniąc cały świat lepszym

Kierunek, w którym płynie Karp Koi też ma znaczenie

Jeżeli tatuaż karpia przedstawia rybę płynącą w górę, oznacza to trudne do pokonania trudności życiowe, które przechodzisz, ryby płynące w dół zaś symbolizują przezwyciężone już trudności. Jeżeli jesteś odważny i wytrwały lub nieustannie próbujesz przeciwstawić się własnym słabościom, tatuaż ryby Koi jest właśnie dla Ciebie! Może przynieść Ci wsparcie i szczęście w tym dążeniu, bo dzięki temu symbolowi na własnym ciele, będziesz mieć motywację w dążeniu do własnego szczęścia.

 

Źródło: kami-arts.pl

A Ty co sądzisz?