Ważka

24 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
2824 0
Ważka

Ważka

Ważka to rodzaj owada który jest ściśle związane z środowiskami wodnymi. Występują one na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. W Polsce dotychczas stwierdzono występowanie aż 73 gatunków ważek z 9 rodzin! Ważki mają dwie pary skrzydeł i mogą latać z prędkością do 80 kilometr na godzinę.

Są to niezwykłe stworzenia, które istnieją od milionów lat i reprezentują odrodzenie, transformację, zmianę i odnowę. W starożytnej Grecji były postrzegane jako symbole Zeusa, podczas gdy w Chinach symbolizują szczęście i powodzenie. Ważka jest również potężnym symbolem dla rdzennych Amerykanów, reprezentującym siłę i jedność między plemionami.

Znaczenie i symbolika ważki

Ważka jest bardzo popularnym tatuażem – znaczenie, które się za nim kryje, jest bardzo różne. Najczęstszą interpretacją jest to, że ważka symbolizuje transformację, metamorfozę lub nowe początki – ze względu na ich transformację z jednego stadium (owad) do drugiego (zwierzę latające). Ważka może reprezentować kogoś, kto przeszedł przez trudne zmiany w życiu, a teraz cieszy się ich nowo znalezioną wolnością od bólu lub uzależnienia.

Jeśli potrzebujesz trochę inspiracji dla swojego następnego tatuażu, ważka jest doskonałym wyborem. Są to piękne i pełne gracji stworzenia, które można podziwiać z daleka lub z bliska. A jakie znaczenie dla Ciebie ma tatuaż z ważką?

Jeśli szukasz inspiracje na tatuaż z tym pięknym owadem, to poniżej znajdziesz kilka propozycji.

źródło zdjęcia: https://www.savedtattoo.com/dragonfly-tattoo/

Ważka tatuaże

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: