Sowa

2 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
689 0
Sowa

Sowa

Spośród wszystkich możliwych wzorów, symboli i obrazów tatuaże zwierząt są jednymi z najbardziej znaczących tatuaży. W rzeczywistości historie, mitologie i folklor wielu grup ludzi na świecie pokazują, że zwierzęta miały ogromny wpływ na kształtowanie ich wierzeń kulturowych i duchowych. Z tego powodu tatuaże ze zwierzętami pozostają jednym z najpopularniejszych tatuaży.

Sowa jako tatuaż – znaczenie

Sowy często kojarzone są z mądrością, inteligencją i wiedzą. Od wieków są symbolem tych cech w wielu kulturach. Sowy mogą również reprezentować również ochronę przed złymi duchami. Sowa jest dzisiaj jednym z najbardziej popularnych symboli wśród entuzjastów tatuażu, ponieważ ma tak wiele różnych znaczeń i interpretacji w zależności od kultury, z której pochodzisz.

Sowa jako mroczna tajemnica

Ponieważ sowy są „ptakami nocy”, często są postrzegane jako tajemnicze. Potwierdza to fakt, że wiele osób postrzega noc jako czas pełen tajemnic. Dlatego sowy kojarzone są również z magią i starożytną wiedzą. Sowy są również ściśle związane z księżycem.

Jeśli jesteś miłośnikiem sów i rozważasz zrobienie tatuażu, pamiętaj o znaczeniu stojącym za twoim wyborem. Zawsze opłaca się zrobić trochę badań przed podjęciem jakichkolwiek stałych decyzji dotyczących tatuażu.

Symbolika sów może być złożona, ponieważ zostały one powiązane zarówno z dobrymi, jak i złymi omenami, w zależności od tego, która kultura folklorystyczna jest odniesiona. W kulturze zachodniej, jednak, stało się powszechne, że sowy są symbolem mądrości lub wiedzy – cech, do których wielu powinno dążyć!

źródło zdjęcia: https://lovelyanimalworld.com/40-cute-animal-tattoos-that-will-make-you-go-aww/

Sowa - przykładowe tatuaże

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: