Słonecznik

23 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
1168 0
Słonecznik

Słonecznik

Słoneczniki to żywe i kolorowe rośliny – można je znaleźć na całym świecie. Są popularnym wyborem wśród motywów na tatuaż ze względu na ich piękno. Ale mają też ważne znaczenie, nie tylko jako kwiaty, które ładnie pachną i wyglądają – symbolizują szczęście i optymizm!

Kwiat ten był po raz pierwszy uprawiany przez rdzennych Amerykanów, którzy używali go do celów spożywczych i leczniczych. Słonecznik miał dla nich również znaczenie duchowe, ponieważ symbolizował szczęście i płodność. Starożytni Grecy uważali, że roślina ta jest symbolem miłości, podczas gdy w średniowiecznej Anglii używano ich do odpędzania złych duchów. Dziś słoneczniki symbolizują szczęście i radość, a także nadzieję w trudnych czasach.

Słoneczniki są często dawane jako prezenty z wdzięczności dla kogoś, kto zrobił coś miłego lub pomocnego, na przykład przyniósł kwiaty do szpitala, gdy ktoś jest chory, lub zasadził je na cześć bliskiej osoby, która odeszła. Piękne słoneczniki mogą podnieść na duchu każdego, kto je zobaczy!

źródło zdjęcia: https://kickassthings.com/2018/04/inspirational-sunflower-tattoos/

 

Tatuaże ze słonecznikiem

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: