Pająk

6 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
2630 0
Pająk

Pająk

Niektórzy ludzie boją się pająków, podczas gdy inni uważają je za fascynujące. To bezkręgowe zwierzę można znaleźć w większości miejsc na świecie i występuje w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach. W tym wpisie na blogu zbadamy, jakie znaczenie może mieć to, co kryje się za tymi skomplikowanymi stworzeniami

Podobnie jak w przypadku wszystkich tatuaży zwierzęcych, tatuaż pająka reprezentuje wszystkie pozytywne i negatywne cechy, które społeczeństwo przypisuje temu zwierzęciu. Najczęściej pająk jest symbolem ochrony i zemsty. Niektórzy ludzie wierzą, że te tatuaże są noszone, aby chronić je przed złem, podczas gdy inni uważają, że przynoszą pecha. Pajęcza sieć była nawet używana przez wieki do łapania ofiar i odstraszania złych duchów (łapacz snów).

Tatuaże pająka reprezentują również cierpliwość i wytrwałość, ponieważ pająki używają czasochłonnych metod, aby złapać swoją ofiarę.

Jeśli chodzi o więzienny tatuaż z pajęczyną to napisaliśmy i tekst o tym znajdziesz tutaj.

Najpopularniejszym gatunkiem pająka występujący we wzorach tatuaży jest czarna wdowa – czarny pająk z czerwoną klepsydrą na grzbiecie.

źródło zdjęcia: https://beautyholo.com/cute-spider-tattoo-for-women/

Tatuaże z pająkiem

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: