Niedźwiedź

5 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
598 0
Niedźwiedź

Niedźwiedź

Tatuaż jest formą modyfikacji ciała – od wieków są formą wyrażania siebie. Stale ewoluują i są reinterpretowane przez nowe pokolenia, co czyni je ciągle zmieniającą się formą sztuki. W tym wpisie dowiesz się, co symbolizują i jakie znaczenie posiadają tatuaże z motywem niedźwiedzia. Być może nawet zainspiruje do zrobienia sobie tatuażu z niedźwiedziem!

Niedźwiedzie są najczęściej używane jako symbol odwagi i siły. Są one powszechnie widoczne w mitologii, folklorze i bajkach. Większość współczesnych niedźwiedzi żyje na wolności w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone) i Rosji. Jednak niektóre populacje niedźwiedzi można znaleźć na całym świecie, w tym w Azji, Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Australii. Niedźwiedzie są również symbolem wartości rodzinnych, ponieważ żyją w dużych grupach, które troszczą się o siebie nawzajem.

Niedźwiedzie w mitologii i kulturze

Niedźwiedzie odgrywają ważną rolę dla tych wielu kultur, ponieważ są symbolem ich wierzeń i wartości. Na przykład: W mitologii greckiej były one związane z bogiem Apollo, który był znany ze swoich zdolności leczniczych; Indianie wierzyli, że niedźwiedzie są ich przodkami, którzy będą ich chronić i uczyć ich życia – stąd też uważa się, że zabicie niedźwiedzia przynosi pecha myśliwym!  W wielu kulturach niedźwiedzie są również postrzegane jako opiekunowie, a ludzie czasami używają obrazów lub posągów niedźwiedzi przed domami, aby odstraszyć złe duchy.

Co sądzisz o tatuażach niedźwiedzia? Jakie znaczenie mają dla Ciebie?Czy oznaczają / reprezentują moc, siłę lub związek z naturą?

źródło zdjęcia: https://www.worldtattoogallery.com/photo/100029599/bear-tattoo-by-emrah-ozhan (Bear tattoo by Emrah Ozhan)

Tatuaże z niedźwiedziem

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: