Motyl

6 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
1047 0
Motyl

Motyl

Motyle istnieją od 225 milionów lat i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych owadów na świecie. Tatuaż z motylem jest popularnym symbolem w wielu kulturach. Symbolika motyla może się różnić w zależności od kultury, ale zwykle ma coś wspólnego z transformacją lub zmianą. W niektórych kulturach motyl reprezentuje wolność i szczęście. Dla innych oznacza odrodzenie lub reinkarnację. W następnej części po krótce wyjaśnimy, co motyle oznaczają kulturowo, jak również jakie jest ich znaczenie symboliczne.

Motyle są często związane są z duszą, odrodzeniem i transformacją, ponieważ przechodzą metamorfozę z gąsienicy do motyla. Proces metamorfozy z gąsienicy w motyla symbolizuje podróż, przez którą wszyscy przechodzimy w życiu. Chodzi o podejmowanie ryzyka i odkrywanie nowych rzeczy, wyłamywanie się z naszych stref komfortu i stawanie się lepszymi wersjami samych siebie.

W wielu kulturach motyle symbolizują również szczęście i radość z powodu ich żywych kolorów i ogólnej żywiołowości.

A jakie znaczenie dla Ciebie ma ten piękny i niezwykły owad jakim jest motyl? Jeśli planujesz zrobienie sobie tatuażu z motylem poniżej znajdziesz przykłady najlepszych według nas wzorów, przykładów.

źródło zdjęcia: https://www.tattoofilter.com/tattoos/butterfly-tattoos

Tatuaże z motyle

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: