Meduza

22 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
6039 0
Meduza

Meduza

Tatuaż Meduzy jest jednym z tych, które mają bogate i głębokie znaczenie, co czyni go bardzo popularnym wyborem dla tatuaży. Mitologiczna istota, która została zamieniona w Meduzę – wężowłosego potwora przez Atenę, symbolizuje wiele rzeczy, od kobiecości i siłę po brzydoty i zła.

Uważa się, że wężowłosa Meduza została przeklęta przez boginię Atenę, powodując, że każdy, kto złapie jej wzrok, zamienia się w kamień. Stała się ofiarą wściekłości Ateny z powodu jej związku z bogiem Posejdonem. Od starożytnej mitologii greckiej historię można interpretować na wiele sposobów; dla niektórych Meduza reprezentuje kobiecą moc, wolność i przemianę, ale dla innych ma złe i zazdrosne cechy. Jej gadzia skóra i włosy mogą również symbolizować cykl śmierci i odrodzenia.

Tatuaż z Meduzą jako symbol feministyczny.

Tatuaże z Meduzą są również interpretowane jako symbol feministyczny.

Nie jest to jednak jedyne znaczenie związane z wężowłosą kobietą; wiąże się też z ideami wolności i przemiany, zła i zazdrości.

Meduza została zaadoptowana przez wiele kobiet jako symbol kobiecego gniewu. Obraz Meduzy został szybko przyjęty przez wiele feministek, które rozpoznają w niej jedną z twarzy własnej wściekłości.

Przy wielu okazjach Meduza była również interpretowana przez feminizm jako reprezentacja kobiecej mocy i mądrości oraz symbol kobiecego uwodzenia, którego urok nie mógł się oprzeć sam bóg Posejdon.

Głowa meduzy – co oznacza?

Symbolika związana z głową Meduzy zawiera ideę, że może odpędzać zło. Została ścięta przez Perseusza, który jest chwalony w mitologii starożytnej Grecji za odwagę i odwagę.

źródło zdjęcia: https://www.tattoomenow.com/tattoo-designs/medusa-tattoos/

Meduza Tatuaże

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: