Mandala

23 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
1876 0
Mandala

Mandala

Co oznacza, symbolizuje tatuaż z mandalą? Słowo „mandala” pochodzi od sanskryckiego słowa oznaczającego okrąg i odnosi się do każdego hinduskiego lub buddyjskiego obrazu, który reprezentuje wszechświat. Ten święty, duchowy symbol był używany w kulturach na całym świecie od wieków jako sposób na połączenie się z własnym wnętrzem. Może być narysowany na papierze lub stworzony przy użyciu piasku na ziemi, a dziś często przyjmują formę pięknego tatuażu.

Projekty tatuaży z mandalą mogą różnić się wielkością od małych do dużych, ale większość z nich ma te same podstawowe elementy projektu: symetryczne kształty, które tworzą wzór w zewnętrznym okręgu lub kwadracie. Powszechnym symbolem używanym w mandalach jest kwiat lotosu.

W Buddyzmie, może reprezentować oświecenie osiągnięte poprzez kontemplację i autorefleksję w odniesieniu do cierpienia, nietrwałości (anicca) i pustki (sunyata). Symbolika równowagi w ciele i umyśle jest zgodna z ich wierzeniami i praktykami, a także ich refleksjami na temat wieczności.

Mandale są również włączone do wzorów okien witrażowych w kościołach chrześcijańskich.

Kolorystyka i połączenie z innymi motywami w tatuażu z mandalą

Ponieważ mandale występują w wielu różnych kulturach, na pewno nie zabraknie ci inspiracji. Mandale mogą występować we wzorach kwiatowych lub plemiennych; pojedyncza forma lub podzielona na dwie połówki; kształty okrągłe, kwadratowe lub trójkątne; i żywy kolor lub czarno-biały.

Podsumowując: Tatuaże mandali są niezaprzeczalnie hipnotyzujące. Ich duchowe pochodzenie i wzory z jakich są stworzone nadają im jeszcze większą głębię. To sprawia, że ​​tatuaż z mandalą jest tak interesującą perspektywą. Dla ludzi może to oznaczać wiele różnych rzeczy, co oznacza, że ​​Twój tatuaż zawsze będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.

źródło zdjęcia: https://www.totalbeauty.com/content/slideshows/best-mandala-tattoo-designs-170524

Mandala tatuaż

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: