Kruk

2 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
2799 0
Kruk

Kruk

Kruk jest symbolem siły i zdolności do zdobywania wiedzy, dlatego też w wielu kulturach ptak ten kojarzony jest z mądrością. Kruki są często przedstawiane w folklorze jako strażnicy tajemnic lub jako pośrednicy między żywymi a światem duchów. W niektórych plemionach rdzennych Amerykanów, takich jak plemię Haida, kruki były postrzegane jako przynoszące światło z nieba, które mogą podróżować po ziemi, zamieniając się w ludzi.

Kruk jest również od dawna symbolem negatywności, śmierci i tajemnicy. Niektórzy ludzie dostrzegają śmierć, kiedy myślą o kruku. Wynika to z negatywnej symboliki, która przez lata była łączona z tym ptakiem oraz z jego czarnego ubarwienia.

Kruk w mitologi nordyckiej

Para kruków występuje również w mitologi nordyckiej – są to: Hugin i Munin. Ptaki te podróżują po świecie i przynoszą wieści Odynowi. Hugin to Myśl, a Munin to Pamięć. Wysyłane są o brzasku, a powracają o zmierzchu. Siadają na ramionach Odyna i szepczą wieści do jego uszu (źródło: wiki).

Jakie znaczenie ma tatuaż z krukiem? Podsumowując: Kruk jako tatuaż może oznaczać: śmierć, wojnę, ból, nieszczęście, magię i tajemnice. Ale także ochronę, przyszłość, światło, proroctwo, pamięć, inteligencja czy mądrość.

A co oznaczają dla Ciebie te symbole? Czy reprezentują one to, co może przynieść Twoja przyszłość?

źródło zdjęcia: https://www.ohmytat.com/

Tatuaże z krukiem

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: