Koliber

5 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
854 0
Koliber

Koliber

Koliber jest popularnym motywem tatuażu wśród kobiet i mężczyzn. Symbolika kolibra jest złożona i może być interpretowana na wiele sposobów, ale zazwyczaj jest związana z radością, miłością, pięknem lub szczęściem.

Kolibry są pięknymi stworzeniami. Mają długie, smukłe ciało i małe skrzydła, które pozwalają im unosić się w powietrzu, gdy żywią się nektarem z kwiatów. Koliber jest symbolem miłości, radości, szczęścia i piękna dla wielu kultur z powodu ich żywych kolorów i delikatnej natury.

Znaczenie tatuażu – koliber i jego kolory

Kolibry są często uważane za jedne z najpiękniejszych stworzeń na Ziemi. Reprezentują one miłość, wesołość i radość. Niektórzy uważają, że kolibry są symbolem nadziei, ponieważ zawsze znajdą coś słodkiego do jedzenia, bez względu na porę roku. Kolory w piórach kolibra również symbolizują różne rzeczy: czerwony – odwagę; zielony – wiarę; żółty – szczęście; biały – czystość; czarny lub różowy – miłość, wiedzę, siłę lub kreatywność. Dla wielu kultur na całym świecie te kolorowe ptaki były postrzegane jako posłańcy od Boga, którzy przynoszą dobrą nowinę.

Podsumowując: Koliber jest popularnym symbolem tatuażu z wielu powodów, w tym jego piękno i symboliczne znaczenie. Niezależnie od tego, czy po prostu podobają ci się wzory z tym ptakiem, czy chcesz czegoś, co ucieleśnia twoją miłość do natury, ten projekt może być idealny dla Ciebie!

źródło zdjęcia: https://kickassthings.com/2016/09/stunning-watercolor-tattoos-by-adrian-bascur/ (Watercolor Tattoo by Adrian Bascu)

Tatuaże z kolibrem

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: