Jaszczurka

17 sierpnia 2021
in Category: Znaczenie tatuaży
1448 0
Jaszczurka

Jaszczurka

Jaszczurki są często opisywane jako urocze (zależy dla kogo) i żywe stworzenia – są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych gadów na świecie. Żyją na wszystkich kontynentach i występują w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. Jakie znaczenie ma ten tatuaż z tym gadem?

Jaszczurki często związane z transformacją i odnową, a także mogą symbolizować ewolucję lub zmianę. Dlaczego ten gad ma taką symbolikę? Jest to spowodowane tym, że potrafi on zrzucić skórę i wyhodować nową – zwierzęta te są także zdolne do regeneracji utraconych kończyn. Jaszczurki reprezentują również zdolność do adaptacji w każdej sytuacji – dlatego są tak popularne wśród ludzi, którzy nie są jeszcze pewni, czego chcą od życia lub zaczynają swoje życie „od nowa”.

W niektórych kulturach jaszczurki znane są również jako symbole ochrony przed złymi duchami ze względu na ich zdolność do szybkiego biegania na lądzie i wspinania się na drzewa, tak jakby nic ich nie powstrzymywało; utrudniając złe rzeczy, takie jak duchy lub demony, od podążania za tobą gdziekolwiek jesteś.

Jeśli szukasz tatuażu, który jest kolorowy i „pełen życia”, to tatuaże z jaszczurką mogą być idealne dla Ciebie!

źródło zdjęcia: https://tatuaggio.co/tatuaggio-lucertola-significato/

Tatuaże z Jaszczurką

Poniżej prezentujemy najlepsze (przykładowe) Tatuaże z serwisu Pinterest: