Skoro tu trafiłeś to z pewnością interesuje Cię cena za tatuaż, jaki sobie wymarzyłeś i pewnie już wiesz, że nigdzie na stronie internetowej studia tatuażu nie znajdziesz cen, ale czy wiesz dlaczego?

Cena tatuażu zależy od:

  1. Stopień skomplikowania – dlaczego stopień skomplikowania jest na pierwszym miejscu, a nie wielkość tatuażu? Ponieważ czasem mały tatuaż jest bardziej szczegółowy od od nawet dużego prostego wzoru, który nie wymaga spersonalizowanego projektu.
  2. Wielkość – wiadomo, że im większy tatuaż tym droższy, ale patrze punkt pierwszy 😉
  3. Umiejscowienie tatuażu na ciele – im trudniej tym drożej
  4. Czasochłonność – w wielu miejscach liczy się stawkę godzinową (jak w UK) lub liczy się za sesję (czas sesji zależy od tatuatora/klienta)
  5. Kolorystyka lub jej brak – oczywistym jest, że często kolorowy tatuaż jest też bardziej kosztowny – ze względu na ilość zużywanych tuszy, które są dość kosztowne.
  6. Tatuażysta – jeżeli trafisz do renomowanego studia to spodziewaj się wysokiej ceny, ale też wysokiej jakości usługi. Uwierz – warto! Jeżeli będziesz kierować się ceną… będzie kosztowało Cię drugie tyle za cover.
  7. Pielęgnacja – Twój tatuaż będzie Cię mniej kosztował, jeżeli będziesz dbał o niego, bo nie trzeba będzie poprawek robić 😉

Dlatego ceny tatuaży wahają się niejednokrotnie w tysiącach złotych, ale zawsze warto zapłacić i mieć pewność jakości czegoś, co będziesz miał do końca życia.

Wskazówka!

Nigdy nie kieruj się ceną, sprawdź tatuażystę i jego prace, podejmij odpowiedzialną decyzję! 

cen

A Wy jakie doświadczenia macie z cenami tatuaży?

A Ty co sądzisz?