Ceny tatuaży

25 marca 2019
in Category: Porady
22480 1
Ceny tatuaży

Ceny tatuaży

Tatuaż to trwała ozdoba ciała, na którą decyduje się coraz większa liczba osób. Tego typu usługa powinna być wykonana przez profesjonalistę, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na renomę salonu oraz opinie innych klientów. Podczas wyboru salonu, w którym chcemy wykonać tego typu usługę, najczęściej zastanawiamy się również nad tym, ile będzie ona kosztowała. Na cenę składa się wiele czynników. Zacznijmy od początku.

Wzrost popularności tatuaży

Jeszcze dawniej trudno było znaleźć osobę, która miałaby na swoim ciele tatuaż. Obecnie jest to jeden z najczęściej praktykujących trendów, na jakie decydują się zarówno starsi, jak i młodsi. Klienci mogą wykonać tatuaże czarnym lub kolorowym atramentem, dlatego nie trudno zauważyć, że wzrost zainteresowania tego typu usługami zwiększył wachlarz możliwości oraz motywów, jakie mogą stosować klienci na swoim ciele. Wykonywanie tatuaży związane jest z koniecznością naruszenia naskórka. To sprawia, że w salonie zachowane powinny być zasady higieny i sterylności. 

Od czego zależy cena?

Doświadczenie tatuatora

Znacznie wyższą cenę zapłacimy w salonie, w którym usługi oferuje znany tatuator. Doświadczone osoby doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klienci zechcą zaufać właśnie im, dlatego ich usługi mogą być znacznie droższe, niż osób, które dopiero rozpoczynają swoją pracę w tym fachu. Tak naprawdę w każdym sektorze świadczenia usług, bez względu na to, czy jest to salon tatuażu, salon uroczy, czy fryzjer, za wykonanie pracy przez profesjonalistę będącego mentorem dla innych płaci się więcej.

Narzędzia i jakość zachowanej higieny w salonie

W cenę wykonania tatuażu wliczane są również koszty igieł, maszyn do tatuażu oraz środków do odkażenia poszczególnych przedmiotów. W cenę tatuażu wliczane są również środki czystości i przygotowanie sterylnego, bezpiecznego dla klienta miejsca pracy. Nie należy o tym zapominać. Zbyt niska cena za wykonanie tatuażu może być sygnałem ostrzegawczym, że w salonie wykonywane są usługi niskiej jakości.

Czas pracy

Mówi się, że czas to pieniądz. Artysta, który wykonuje tatuaż, w całkowity koszt usługi wlicza również swój czas, jaki musi poświęcić klientowi. Wykonanie małego tatuażu może trwać 4 godziny. Jeżeli jednak zdecydujemy się na duży tatuaż, wypełniony kolorami, tatuażyście może zająć on nawet 2 tygodnie, gdyż tworzony jest on etapami. 

Wielkość i rodzaj wzoru

Za duży i skomplikowany wzór zapłacić będziemy musieli znacznie więcej, niż za niewielki tatuaż o prostej formie. Warto więc mieć to na uwadze.

Koszt tuszu

Dobrej jakości tusz, który nie schodzi po kilku latach, kosztuje dosyć sporo. Ne warto więc na tym oszczędzać zwłaszcza w przypadku, kiedy zdecydujemy się na tatuaż kolorowy! Po kilku latach może wyglądać już znacznie gorzej niż na początku.

Jak wybrać studio?

Szukając odpowiedniego studia tatuaży, zawsze warto kierować się czynnikami, takimi jak:

  • Cena,
  • opinie klientów,
  • profesjonalizm,
  • terminy.

Bardzo często studia tatuażu mają specjalne konta na portalach społecznościowych, na których chwalą się wykonanymi pracami. To nie tylko miejsce inspiracji, ale również miejsce, w którym ocenić można efekty pracy danego tatuażysty. Oprócz tego dostępnych jest wiele stron internetowych, gdzie internauci dzielą się swoimi opiniami na temat danego studia tatuażu. W tym przypadku jedno jest pewne- Nie należy kierować się jedynie niską ceną. Wart zapłacić więcej i zyskać doskonałej jakości usługę, której nie będziemy się wstydzić, ze względu na złą jakość wykonania. Szczególną uwagę warto zwrócić również na oferowane promocje. W renomowanych miejscach takie promocje będą pojawiały się rzadko, ze względu na i tak sporą liczbę klientów. W salonach, w których nie ma klientów, promocje będą ukazywały się bardzo często lub będą widoczne przez cały czas. Nie należy się nabierać na takie sztuczki marketingowe!

Jakiego studia tatuażu nie wybierać? 

Internauci, którzy zdecydowali się na zrobienie tatuażu, odradzają korzystanie z nielegalnych, domowych salonów, gdyż praca może zostać wykonana nieprofesjonalnie i amatorsko.